Min. 90+2 Gol anulat, marcat de Coadă, din motiv de ofsaid.
Min. 90 Doar trei minute de prelungire arătate de la margine…
Min. 88 Miholca reia din lateral stânga, fără preluare, pe lângă poartă.
Min. 84 Ultima schimbare și la Poli: iese Schieb, intră Miholca.
Min. 84 Centrare a lui Lică de pe dreapta, pentru lovitura de cap a lui Nsiah, de pe picioare, oe lângă poartă.
Min. 81 Ultima schimbare la oaspeți: iese Pîrvulescu, intră Blejdea.
Min. 80 Jurj vede și el cartonașul galben.
Min. 77 Ghinescu centrează din corner pentru lovitura de cap din apropiere a lui Ignea, pe lângă poartă.
Min. 76 Bedea șutează de la 20 de metri, pe centrul porții, dar Cotolan bâlbâie mingea și o scapă în corner.
Min. 74 A doua schimbare la Poli: iese Vidrăsan, intră Lazea.
Min. 71 Prima schimbare la Poli: iese Bozian, intră Ghinescu.
Min. 60 A doua schimbare la oaspeți: iese Tudoran, intră Lică.
min. 60 Plămadă centrează de pe stânga pentru Bozian, care reia din fața porții alături de țintă.
Min. 58 Pandurii rămâne în inferioritate. Konate îl faultează pe Schieb, care i-a „furat” mingea, iar apoi a șutat nergos în balon, primind al doilea cartonaș galben.
Min. 55 Contraatac al Politehnicii, purtat pe dreapta de Schieb, care trimite în fața porții pentru Bedea, însă prea lung.
Min. 46 A început repriza a doua.
Pauză pe „Știința”. 1-1, după o primă repriză de luptă și cu mulți nervi.
Min. 45 Doar trei minute de prelungire indicate, deși meciul fusese întrerupt șase minute la accidentarea lui Brînzan, și s-a efectuat de asemenea o schimbare.
Min. 43 Cartonaș galben văzut de Ignea.
Min. 40 Pandurii pleacă rapid pe contraatac, iar Nsiah trimite din stânga în fața porții goale, dar Vidrăsan apare salvator și respinge.
Min. 40 Bedea trimite un șut-centrare de pe stânga, însă Cotolan reține.
Min. 38 Vodă centrează de pe dreapta pentru lovitura de cap a lui Nsiah, care trece puțin pe lângă poartă.
Min. 24 1-1 GOOOL POLI! Plămadă a fost în primă fază blocat de Ciobanu și Konate, mingea a ricoșat la Alin Ignea, care a înscris din șase metri.
Min. 21 Nsiah șutează de la 18 metri, din pozție centrală, în brațele lui Munteanu.
Min. 19 Cartonaș galben văzut de Konate.
Min. 18 Tudoran execută periculos o lovitură liberă din lateral dreapta, mingea trece pe lângă vinclul porții lui Munteanu.
Min. 15 0-1 Contraatac al gorjenilor purtat de Nsiah, care pătrunde în careu și îi așează balonul în stânga, la Pîrvulescu, care a marcat simplu, din fața porții.
Min. 13 Se reia jocul. Drac a intrat la gorjeni în locul lui Brînzan, care continuă să primească îngrijiri în ambulanță.
Min. 8 Vidrăsan vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Brînzan, care are nevoie de îngrijiri medicale. Jocul este întrerupt, deoarece pe gazon a pătruns și ambulanța.
Min. 6 Început echilibrat de meci, lupta se duce mai mult în zona centrală a terenului.
Min. 1 A început meciul.
Politehnica Timișoara se întoarce pe stadionul „Știința”, cu prilejul meciului din etapa a 18-a a Ligii a II-a, cu Pandurii Târgu Jiu.
Politehnica Timișoara (antrenor Cosmin Petruescu): D. Munteanu – Jurj, Coadă, Nicolescu, Cherecheș – Ignea, Vidrăsan – Schieb, Bozian, Bedea – Plămadă. Rezerve: Borbei – Scutaru, Cojocaru, Lazea, Ghinescu, C. Popescu, Miholca.
Pandurii Târgu Jiu (antrenor Adrian Bogoi): M. Cotolan – Brînzan (cpt.), Ciobanu, Konate, Vasilescu – Skoric, Cenaj – Tudoran, Vodă, Pîrvulescu – Nsiah. Rezerve: Oprița – Drac, N. Cotolan, P. Popescu, Blejdea, Lică, R. Gheorghe.
Arbitri: Viorel Flueran (Craiova) – Gabriel Cătană (Târgoviște), Răzvan Dobre (Șotânga, DB). Rezervă: Dorin Petru Voina (Reșița). Observatori: Ștefan Szilaghi (Satu Mare), Dumitru Paraschiv (Drobeta Turnu Severin)