Politehnica Timişoara a remizat astăzi, pe teren propriu, cu CSC Peciu Nou, în etapa a 7-a a play-off-ului Ligii 3, scor 1-1.

Alb-violeții au aliniat o formulă cu multe nume care au evoluat mai puțin (sau deloc în meciurile oficiale, cazul juniorului Sfichi, născut 2007).

Gazdele au deschis scorul prin Avrămescu (și el junior, abia intrat, cu trei minute înainte), în min. 73, la o centrare a lui Curescu. Rezultatul final a fost stabilit opt minute mai târziu, de Bud, care a transformat un penalty.

Politehnica: Miklos – Sfichi (75, Vlaicu), Bocşan (c), Roşu, R. Ciurel – M. Oprea (82, E. Adam), I. L. Rotariu, D. Ciurel (70, Avrămescu) – Adamcsik (70, Curescu), Istratie, Marincu (70, D. Popa). Rezerve: Traia – Haloş, Pamfile, Olariu. Antrenor: Paul Codrea.