Politehnica Timișoara a pierdut primul meci din acest an, 1-3 (1-2) cu CSU Alba Iulia.

Oaspeții au condus cu 2-0, prin goluri marcate în min. 29 și 38. Marincu, cel care a purtat banderola de căpitan la start (în condițiile în care Bocșan, precum și alți jucători de bază, au intrat la pauză), a redus din diferență în min. 44, direct din lovitură liberă. Scorul final a fost stabilit în minutul 67. Poli a avut o eliminare (Prună, în min. 78), însă cu drept de înlocuire.

Rotariu este în continuare accidentat, iar mai mulți juniori din lotul lărgit au fost lăsați la dispoziția echipei participante în Liga de Tineret, echipă care, tot azi, a susținut un joc de pregătire.

Politehnica: Miklos – Curescu, Roșu, Vlaicu, Pamfile – M. Oprea, Pureca, D. Ciurel – Marincu (c), Istratie, Mura. Au mai jucat: Murariu, Haloş, Bocşan, R. Ciurel, Prună, Adamcsik, D. Popa, Olariu. Antrenor: Paul Codrea.