Echipa de fotbal Politehnica Timișoara a pierdut meciul din etapa a 9-a a Ligii a II-a.

A fost 1-3 contra lui CSA Steaua, la Mioveni. Alb-violeții au deschis scorul prin Bîrnoi, în minutul 30, în urma unei acțiuni personale. Gazdele au ratat un penalty după doar trei minute, prin Chipirliu. Acesta avea însă să se revanșeze în repriza secundă și să întoarcă scorul, prin golurile reușite în minutele 52 și 67. Tabela a fost ”închisă” de Ciunciukov, în minutul 86.

În clasament, Poli are doar 5 puncte și ocupă locul 19, penultimul, la o distanță de nu mai puțin de 11 puncte de ultimul loc calificant în play-off.

Politehnica: Murariu – D. Radu, Bocșan, Țvetkov, Taub – Pureca, Pană – Bîrnoi, Zaluschi, Oanea – Mudrazija. Rezerve: Isvoranu – Jurj, Mada, Bakoș, Țurcaș, P. Popescu, R. Milea, Boariu, Plantak. Antrenor: Octavian Benga

Steaua: Dincă, Ilie, Beta, Gugu, Buștea, Bărbulescu, Balgiu, Popa, Pacionel, Trică, Chipirliu. Antrenor: Daniel Oprița