transferuri

iunie 23, 2026
Prezentarea transferurilor pentru sezonul 2026-27

Politehnica Timișoara a prezentat în cadrul unei conferințe de presă, marți, 23 iunie, jucătorii transferați în această pauză competițională, precum și proiectele clubului pe termen scurt și mediu. Până acum în vederea abordării sezonului 2026-27 al Ligii 2, la Poli au sosit: Luca Ungureanu (portar, 18 ani, ex-Timișul Șag), Andras Huszti, Sebastian Itu, Ştefan Ştefanovici, Andrei Artean,…

octombrie 6, 2020
Dan Alexa: „Echipa noastră a crescut foarte mult în ultima perioadă”

Dan Alexa, managerul general al Politehnicii, a vorbit astăzi, după încheierea perioadei oficiale de transferuri, despre noii jucători sosiţi la echipa noastră, startul pozitiv de campionat, precum şi despre planurile grupării alb-violete în perioada imediat următoare. „A fost o perioadă încărcată, au venit 11 jucători. Am încercat să combinăm jucători cu experienţă cu jucători tineri,…