Clubul nostru s-a despărțit pe cale amiabilă de preparatorul fizic Vlad Nicoară, care a acceptat o nouă provocare, fiind ofertat de liderul din elita Kazahstanului, FC Ordabasy.
Sosit la finele verii trecute la echipa de seniori, după ce a activat în trecut și în cadrul Academiei Politehnica, Vlad (30 ani) s-a achitat de sarcini cu profesionalism și rămâne un apropiat al alb-violeților.
„Plec de acasă, din orașul pe care îl iubesc, pentru o provocare importantă din punct de vedere profesional. E o oportunitate să merg la o echipă care se bate la titlu și la competițiile europene. Mulțumesc conducerii și staffului pentru înțelegere și sunt convins că clubul se poate dezvolta sănătos și poate reveni acolo unde îi este locul! Pe curând! Fie să renască!”,
Vlad Nicoară