Politehnica Timișoara a încheiat sezonul Superligii Feminine cu o victorie importantă în fața propriilor suporteri. În ultima etapă a campionatului, pe Stadionul Știința, alb-violetele au învins Universitatea Olimpia Cluj cu 2-0 și și-au asigurat medaliile de bronz ale ediției 2025-2026. Poli a fost echipa mai periculoasă în primele minute. În minutul 3, Ienovan a pătruns…





[…] látni a dolgunkat, az eszünk azt mondatja velünk, hogy a Kolozsvári Universitatea és a Temesvári Politechnika a női élvonalban, a többi résztvevőhöz képest, egészen más szintet képvisel. Játékosaik […]