Poli a câștigat în prelungirile timpului regulamentar derby-ul Timișoarei.
Prima repriză a fost una marcată doar de câte o bară în contul fiecărei echipe. Drăghici (6) și Ignea (41).

La pauză, Petruescu a scos un închizător, pe Dros, și a introdus un mijlocaș ofensiv, pe Ursu. Ignea coboară lângă B. Vasile, iar Ursu trece în spatele vârfului.

Cr. Ene este aproape de deschiderea scorului, la un corner (55). Murariu se remarcă la un șut de la distanță al lui Anghelina (62). Bedea șutează pe jos, din careu, portarul reține balonul (76). Ursu reia din voleu (80), din nou Moldovan prinde.

Cr. Ene iese, accidentat. Ursu trece vârf. Murariu scoate incredibil în fața lui Dumiter (84).

Ursu se înșurubează pe stânga, în careu, și e faultat. Penalty! Execută Ignea și transformă cu siguranță. 1-0 pentru Poli și era min. 90+1!
Ca și în tur, oaspeții câștigă cu 1-0.

Ripensia – Politehnica 0-1 (0-0)

A marcat: Ignea (90+1p).

Politehnica: Murariu – Jurj, Mera (c), Scutaru, Cherecheş – Dros (46, O. Ursu), B. Vasile – A. Manea (73, Motreanu), Ignea, Bedea – Cr. Ene (83, Vidrăsan). Rezerve: Borbei – Coadă, Cojocaru, Trip. Antrenor: Cosmin Petruescu.

Ripensia: H. Moldovan – B. Străuţ, Hecsko, Tînc, C. Toma (c) – Stoi, Anghelina – Al. Popovici (60, Zaluschi), O. Drăghici (82, Mansour), Chera (70, Monea) – Dumiter. Rezerve: Păduraru – Apro, Ad. Popa, Dobie. Antrenor: Alexandru Pelici.

Arbitri: P. Unimatan (Zalău) – P. Câmpeanu (Cluj-Napoca), Al. Filip (Timişoara).