Politehnica a avut în CSC Ghiroda și Giarmata Vii primul adversar pe care nu l-a învins în pauza de iarnă.

A fost 1-1, la pauză 0-0, goluri marcate de Alvarenga (paraguayan aflat în probe), în minutul 71, care a egalat după ce Barany deschisese scorul, din penalty, în minutul 52.

Antrenorul principal Cosmin Petruescu nu a putut conta pe Borbei și Jurj, aflați la naționalele de juniori, pe Bedea, accidentat, și pe Dros, menajat.

Formula polistă la start: D. Munteanu – I. Plămadă, Mera, Scutaru, Cherecheș – B. Vasile, Ignea – A. Manea, M. Ene, Schieb – Cr. Ene. După pauză, trecându-se la formula 4-4-2, au mai intrat: Murariu, Coadă, Cojocaru, Vidrăsan, Alvarenga, Kiala, Lucas Fabricio. Ultimul este un brazilian de 19 ani, mijlocaș stânga sau atacant, aflat în probe.

La Ghiroda – la care antrenorul Paul Codrea nu a fost prezent la meci, din motive personale – au fost titulari patru foști poliști: Gakos, Giuricici, Ghinescu, Budur.

Următorul amical va fi sâmbătă, de la ora 12, în deplasare, cu CSM Școlar Reșița, pe terenul sintetic din Valea Domanului.