Miercuri, 18 martie, în etapa a 3-a din Superliga Feminină, Politehnica Timișoara a reușit să obțină prima victorie din istorie pe terenul formației Universitatea Olimpia Cluj, în Superliga Feminină. Alb-violetele s-au impus categoric, scor 4-0, după un meci controlat în mare parte. Debutul partidei a fost unul echilibrat, cu prima șansă aparținând gazdelor în minutul…