Politehnica a remizat alb, astăzi, în etapa a IV-a a Ligii 2, pe terenul celor de la CSM Reşiţa. Octavian Benga, antrenorul principal al alb-violeţilor, consideră că jucătorii săi ar fi putut obţine toate punctele prin prisma ocaziilor numeroase din prima parte a derby-ului bănăţean.

„E un rezultat de egalitate, un 0-0, de care mă declar puţin nemulţumit. Am venit să câştigăm la Reşiţa, s-a văzut şi din abordarea noastră, am încercat să jucăm ofensiv, am controlat jocul în cea mai mare parte a lui. În prima repriză am avut ocazii foarte mari de a marca. În a doua repriză mai puţine, chiar una-două, dar puteam să închidem jocul în prima parte prin cele patru-cinci situaţii mari de a marca şi puteam să câştigăm astăzi la Reşiţa. Îi felicit şi pe cei de la Reşiţa, mai ales pe Alexandru Pelici, care este prietenul meu, le urez succes în continuare, sperăm să adunăm puncte şi să ne menţinem in fruntea clasamentului. Fie că jucăm acasă sau în deplasare, vom trata toate jocurile la victorie. Sper să-i mulţumim pe suporterii noştri, care sunt fantastici, sunt peste tot alături de noi, chiar dacă nu au avut acces pe stadion. Asta inseamnă foarte mult pentru noi”, a declarat Octavian Benga.