Astăzi, pe stadionul Știința, Politehnica a susținut un meci de pregătire, cu vecinii de la Universitatea de Vest Timișoara.

Ca de obicei în astfel de jocuri susținute la mijloc de săptămână, alb-violeții n-au reușit decât un egal. A fost 2-2 (0-1), goluri marcate de Octavian Ursu (53, la debutul pentru Poli) și Trip (80), respectiv Pătrașcu, din penalty (45+3, la ultima fază a primei reprize), și fostul polist Vucea (66). În minutul 89, Totic, de la ”Vest”, a fost eliminat.

Antrenorul Cosmin Petruescu a folosit în special jucătorii care nu au evoluat pe Cluj Arena: D. Munteanu (Borbei) – Motreanu (D. Radu), Coadă (Pintea), Bot, Cherecheș (Lucas Fabricio) – Vidrăsan, M. Ene (Jorza) – Bedea (c), Trip, O. Ursu (M. Ene) – Cr. Ene (Cristodulo).

D. Munteanu s-a accidentat la faza acordării penalty-ului și a fost înlocuit cu Borbei. Echipa a terminat meciul cu nu mai puțin de șase juniori U16 în teren!! O. Ursu a marcat la debutul în alb-violet.