Politehnica Timişoara a remizat, sâmbătă, pe „Ştiinţa”, cu Pandurii Târgu Jiu, la capătul unui joc per total modest prestat de alb-violeţi. Partida cu gorjenii a consemnat însă o premieră stagională, Ioan Mera izbutind primul său gol din actuala ediţie de campionat. Astfel, căpitanul polist devine al 13-lea marcator al echipei din campionat. Golgeter detaşat al…