Politehnica Timișoara a remizat, scor 1-1, cu Pandurii pTârgu Jiu, în jocul care a marcat reîntoarcerea alb-violeților pe „Știința” după mai bine de o jumătate de an. Gorjenii au deschis scorul după primul sfert de oră, dar timișorenii au restabilit rapid egalitatea, nereușind apoi să găsească drumul spre victorie, deși au jucat mai bine de…