O nouă ediție a deja tradiționalei acțiuni „Poli în curtea școlii” s-a desfășurat astăzi, la una dintre cele mai mari și mai prestigioase instituții de învățământ din Timișoara. Colegiul Național Bănățean a fost gazdă primitoare pentru Politehnica, pe terenul cu suprafață sintetică din curtea principală desfășurându-se astăzi două meciuri între fotbaliștii alb-violeți și elevii școlii….