Politehnica Timișoara continuă să își completeze lotul, iar jucătorii tineri, de mare perspectivă, continuă să facă obiectul clubului. Alb-violeții și-au asigurat serviciile lui Romeo Bănică, un atacant în vârstă de 19 ani, provenit de la Viitorul Constanța. La fel ca în cazul portarului Murariu și a mijlocașului Vidrăsan, și Bănică vine la Timișoara sub formă…