Politehnica Timișoara se întoarce cu trei puncte de la Satu Mare și privește cu încredere spre derby-ul de duminica viitoare, cu UTA. Alb-violeții s-au impus cu 2-0 în fieful Olimpiei, formație pe care Bogdan Andone a pregătit-o în sezonul trecut. Actualul antrenor al Politehnicii Timișoara s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi, care au dat…