Politehnica Timișoara va începe seria deplasărilor din acest sezon în Valea Jiului. Mâine, la ora 11.00, alb-violeții vor juca la Petroșani, cu nou-promovata ACS Energeticianul. Deși gruparea antrenată de Cristian Dulca a câștigat clar jocul de debut, 4-0 cu Luceafărul Oradea, alb-violeții sunt optimiști înaintea duelului direct, sentiment împărtășit și de Alexandru Cherecheș. „Cu siguranță…