Politehnica Timișoara a fost învinsă pe teren propriu astăzi, de echipa clasată pe poziția a doua în „B”, AFC Hermannstadt. Sibienii s-au impus la limită, scor 1-0, la capătul unui meci în care timișorenii au irosit și o lovitură de pedeapsă. „Meciul s-a jucat, după părerea mea, de la egal la egal. Îmi și felicit…