Politehnica Timișoara a încheiat cu brio o săptămână extrem de încărcată. După lunga deplasare de miercuri, de la Suceava, alb-violeții s-au impus astăzi, cu 2-0, în fața celor de la Luceafărul Oradea, într-un joc în care, în opinia antrenorului Bogdan Andone, echipa s-a remarcat printr-un spirit de sacrificiu ieșit din comun și remarcabil, ținând seama…